Witaj w sklepie internetowym BINO.pl

Planet ICS-2100 Przemysłowy Konwerter RS-232/485

Planet ICS-2100 Przemysłowy Konwerter RS-232/485
487,32 zł

Dostępność: Produkt dostępny

(mała ilość - zostało 1 szt)

Opis

Szczegóły

Kod ProducentaICS-2100
Łącze miedzianeRJ-45 10/100Mbps
Łącze optyczneBrak
Łącze fizyczneRS-232 / RS-422 / RS-485
Typ portówRS-232, RS-422 / RS-485
Zgodność ze standardemIEEE 802.3 10Base-T
IEEE 802.3u 100Base-TX
EIA/TIA RS-232/422/485
Przepustowość100Mbps
Sygnalizacja LEDTak
Zasilanie12~48 VDC, Zasilanie awaryjne z funkcją ochrony polaryzacji
Wymiary (wys x szer x gł)135 x 97 x 32 mm mm
Waga425 g
Informacje dodatkoweOPIS PRODUKTU

Seria inteligentnych konwerterów PLANET ICS-210x oferuje zamianę sygnału z portów RS-232 / RS-422 / RS-485 na sygnał przemysłowej sieci Fast Ethernet. Urządzenia posiadają złącza kablowe RJ-45 i światłowodowe SC z obsługą światłowodów Single-Mode lub Multi-Mode. Umożliwiają sprawne i niedrogie połączenia portów szeregowych z siecią Ethernet. ICS-210x to rozwiązanie dzięki któremu zaoszczędzisz czas i koszty, podłączysz urządzenia do sieci bez potrzeby ichprzemieszczania.
Seria konwerterów ICS-210x umożliwia zwiększenie zasięgu urządzeń wyposażonych w porty szeregowe. Dostępne są różne moduły światłowodowe dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. ICS-210x świetnie sprawdza się w różnychwarunkach sieci przemysłowych i stanowi niezawodne i skuteczne rozwiązanie o niskich kosztach instalacji.
ICS-210x posiada własny interfejs WWW dla zarządzania z poziomu przeglądarek internetowych. Jest również od razu gotowy do podłączenia dosieci TCP/IP. Inteligentny konwerter obsługuje tryb „Application” dla alarmów oraz „Serial” dla połączeń sieciowych. Dzięki temu administrator zaoszczędzi czas poświęcany na diagnozę i wykrywanie problemów sieciowych bez potrzeby inspekcji.
ICS-210x oferuje wysoki stopień zabezpieczeń przed polem elektromagnetycznym, zakłóceniami oraz przed skokami napięć. Urządzenia mogą pracować w zakresie temperatur od -10 stopni do 60 stopni Celsjusza, umożliwia to zastosowanie urządzeńpraktycznie w każdych warunkach.
ICS-210x posiada metalową obudowę spełniającą normę IP-30 z opcją montażu na szynach DIN lub do ściany. Dodatkowo urządzenia posiadają zintegrowany system zasilania w zakresie od 12 do 48V DC. Dzięki temu mogą byćzasilane z dwóch niezależnych źródeł stanowiąc tym samym stabilne i niezawodne rozwiązanie dla fabryk, warsztatów i innych miejsc o ciężkich warunkach pracy dla urządzeń sieciowych.

PODSTAWOWE CECHY
  • Konwertowanie sygnału z RS-232 oraz RS-422/485 na 10/100Base-TX
  • Obsługa RS-232 z interfejsem DB9, 4-kablowego RS-422 lub 2-kablowego RS-485 z kostką montażową
  • Asynchroniczna transmisja zprędkością do 230400bps
  • Zgodność ze standardami IEEE 802.3, IEEE 802.3u 10/100Base-TX
  • Obsługa funkcji auto MDI/MDI-X na porcie RJ-45
  • Standardowy interfejs TCP/IP oraz różne tryby pracy
  • Obsługa ARP, ICMP, TCP/IP, UDP,HTTP serwer, DHCP klient, Telnet serwer/klient
  • Wbudowany interfejs WWW dla połączeń zdalnych
  • Tryby pracy wybierane z poziomu przeglądarek internetowych
  • Tryb "Pair Connection" dla połączeń dwóch urządzeń szeregowych przez sieć
  • Oprogramowanie PLANET Smart Discovery automatycznie wyszukujące wszystkie konwertery w sieci
  • Aktualizacja oprogramowania przez przeglądarkę HTTP
  • Diagnoza sieci za pomocą diod
  • Przycisk reset na panelu przednim dlaprzywracania ustawień fabrycznych
  • Ochronna metalowa obudowa IP-30
  • Montaż do szyn DIN lub do ścian
  • Zasilanie z dwóch źródeł w zakresie 12 to 48V DC z funkcją ochrony polaryzacji i kostką montażową
  • Obsługa ochrony EFT6000 VDC dla lini zasilania
  • Obsługa ochrony 6000 VDC Ethernet ESD
  • Temperatura pracy od -10 do 60 stopni Celsjusza

DANE TECHNICZNE

ModelICS-2100
Port Szeregowy
InterfejsRS-232 x 1
RS-422 / RS-485 x1
ZłączeDB9 for RS-232
Kostka montażowa dla RS-422 / RS-485
Liczba bitów na sekundę300bps do230400bps
Bity Danych5,6,7,8
Bity Stopu1, 1.5/2
ParzystośćParzyste, nieparzyste, brak, znacznik,odstęp
Sterowanie Przepływem Sprzęt, brak
SygnałyRS-232: DCD, RxD, TxD, GND, RTS, CTS, DTR, DSR
RS-422:Tx+, Tx-, Rx+, Rx-, GND
RS-485: Data A (+), Data B (-), GND
Port Fast Ethernet
Standard10/100Base-TX
ZłączeRJ-45
Odległość100m
KabelSkrętka
Specyfikacja Sprzętowa
DiodySystem: Power 1, Power 2,Fault
TP or Fiber Port: Link / Active
Serial Port: Serial port mode, RS-232, RS-422 or RS-485
ZarządzanieWeb Management
PLANET Smart Discovery Utility
VCOM
Tryby PracyTCP Server
TCP Client
UDP Client
Virtual COM
Telnet Server
Pair Connection - Remote (Slave)
PairConnection - Local (Master)
Wymiary135 x 97 x 32 mm
Waga425g
Zasilanie12~48 VDC,Zasilanie awaryjne z funkcją ochrony polaryzacji
Pobór Mocy10.1 Wata / 34.44 BTU (maks)
InstalacjaNa szynach DIN lub montaż dościany
AlarmPosiada jedno wyjście alarmujące o awarii zasilania, moc 1A @ DC24V
MechanizmyMetalowe
ŚrodowiskoTemperatura Pracy: -10~60 Stopni C
Temperatura Magazynowania: -20~75 StopniC
Wilgotność Pracy: 10~90% RH
Wilgotność Magazynowania: 5~90% RH
NormyFCC Class A, CE Certification Class A,RoHS
StandardyIEEE 802.3 10Base-T
IEEE 802.3u 100Base-TX
EIA/TIA RS-232/422/485
Testy StabilnościIEC60068-2-32(Upadki)
IEC60068-2-27(Wstrząsy)
IEC60068-2-6(Wibracje)
Informacje DodatkowePrzycisk "reset" na panelu przednim do przywracania ustawień fabrycznych

wwwhttp://www.planet.pl/produkty/urzadzenia_dla_sieci_przemyslowych/ics_2100 www
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Kod 314146
Producent Planet
Kod producenta ICS-2100
EAN Nie dotyczy
Strona www http://www.planet.com.tw
Recenzje