Witaj w sklepie internetowym BINO.pl

Synology DS415play, 4-Bay SATA 3, 1,6GHz, 1GB, 1xGbE LAN, 2xUSB3, 3xUSB2

Synology DS415play, 4-Bay SATA 3, 1,6GHz, 1GB, 1xGbE LAN, 2xUSB3, 3xUSB2

Kod: 632171

1 099,00 zł

Dostępność: Produkt dostępny

(mała ilość - zostało 2 szt)

Opis

Szczegóły

Synology® DiskStation DS415play to serwer przeznaczony specjalnie do centralizacji kolekcji multimedialnych i bezproblemowego ich udostępniania w sieci domowej. Zoptymalizowany z myślą o przetwarzaniu multimediów serwer DS415play umożliwia transkodowanie z rozdzielczością Full HD i bezproblemowe odtwarzanie strumieniowe multimediów na największej liczbie domowych urządzeń elektronicznych.

Dla miłośników rozrywki
Synology DS415play to serwer multimediów przeznaczony specjalnie dla użytkowników, którzy chcą się dzielić dużą kolekcją audio i wideo. DS415play zawiera cztery kieszenie dysków, dzięki czemu można uzyskać skuteczną nadmiarowość danych przy użyciu różnych konfiguracji RAID. DS415play ma dwurdzeniowy procesor CPU i 1 GB pamięci RAM. Umożliwia odczyt danych ze średnią szybkością 112,45 MB/s oraz zapis z szybkością 101,21 MB/s w konfiguracji RAID 5 i w środowisku Windows®. 1 Sprzętowy mechanizm transkodowania w DS415play umożliwia transkodowanie na bieżąco nagrań wideo w rozdzielczości 1080p Full HD i bezproblemowe wyświetlanie ich za pośrednictwem telewizora inteligentnego, sieciowego odtwarzacza multimedialnego, urządzeń mobilnych i komputerów PC. DS415play ma praktyczne interfejsy zewnętrzne: do trzech gniazd USB 2.0 umożliwiających zasilanie kilku urządzeń peryferyjnych jednocześnie oraz dwa gniazda USB 3.0 do szybkiej wymiany danych z zewnętrzną pamięcią masową. DS415play to serwer bezpieczny i wygodny w eksploatacji. Zawiera kieszenie do beznarzędziowego montażu dysków twardych umożliwiające prostą i bezpieczną instalację oraz wymianę dysków twardych — nawet bez wyłączania urządzenia.

Wszechstronne funkcje multimedialne
DS415play umożliwia łatwe zarządzanie multimediami i ich udostępnianie przy użyciu telewizorów inteligentnych, urządzeń telewizyjnych z systemem Android, sieciowych odtwarzaczy multimedialnych, tabletów i telefonów, a także komputerów z systemem Windows i Linux® i komputerów Mac®. Intuicyjny interfejs aplikacji Photo Station umożliwia łatwe porządkowanie zdjęć przy użyciu własnych kategorii użytkownika i albumów inteligentnych, publikowanie ich na blogu oraz udostępnianie w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Plurk, Picasa, Weibo i QQ — wystarczy kilka kliknięć. Audio Station zawiera wbudowany dodatek do obsługi tekstów, radio internetowe, a także obsługę technologii DLNA i AirPlay® oraz głośników Bluetooth do odtwarzania dźwięku wysokiej jakości. Aplikacja Video Station automatycznie indeksuje filmy i odcinki seriali telewizyjnych przy użyciu metadanych z Internetu. Można także nagrywać ulubione programy przy użyciu tunerów telewizji cyfrowej (obecnie obsługiwane są standardy DVB-T, DVB-S i DTMB).

Certyfikowany serwer multimediów DLNA®
DS415play jest w pełni certyfikowanym serwerem cyfrowych multimediów DLNA DMS i umożliwia hosting multimediów oraz ich zdalne odtwarzanie. Urządzenia zgodne ze standardem DLNA mogą uzyskiwać dostęp do współdzielonej zawartości na serwerze DS415play w tej samej sieci lokalnej bez komplikacji związanych z ustawieniami uprawnień. Dzięki temu kolekcję multimediów można udostępniać bez żadnej wstępnej konfiguracji, a aplikacje mobilne firmy Synology zmieniają smartfony i tablety w piloty zdalnego sterowania serwerem DS415play, umożliwiając przesyłanie filmów i zdjęć do telewizora lub muzyki do głośników bezpośrednio z urządzenia trzymanego w dłoni.

Synology QuickConnect i aplikacje do urządzeń mobilnych
Użytkownicy, którzy nie dysponują publicznym adresem IP ani możliwością przekierowywania portów, mogą skorzystać z usługi QuickConnect dającej dostęp do serwera Synology NAS z dowolnego miejsca na świecie, nawet gdy serwer ten jest ukryty w sieci lokalnej. Dostosowywany identyfikator QuickConnect ID umożliwia logowanie się na serwerze Synology NAS z interfejsu przeglądarki DSM, komputerowych aplikacji Synology i aplikacji do urządzeń mobilnych. Firma Synology przygotowała aplikacje mobilne zapewniające dostęp do prywatnych albumów, muzyki i kolekcji wideo na domowym serwerze DS415play z dowolnego miejsca. Dostępne na platformach iOS, Android i Windows Phone aplikacje DS photo+, DS audio i DS video rozszerzają aplikacje Photo Station, Audio Station i Video Station o funkcje mobilne, dzięki czemu użytkownik może mieć zawsze pod ręką nawet terabajty danych. Aplikacja DS download umożliwia ponadto zdalne zarządzanie zadaniami pobierania i ich monitorowanie, a DS file zapewnia dostęp do zawartości serwera DS415play w dowolnej chwili.

Łatwe konfigurowanie i zarządzanie
Widżet Szybki start umożliwia zapoznanie się z systemem DSM i jednocześnie skonfigurowanie go do natychmiastowego użytku. Użytkownicy, którzy nie mają zbyt wiele czasu ani doświadczenia w skomplikowanym konfigurowaniu routerów, mogą skorzystać z kreatora Synology EZ-Internet upraszczającego konfigurację dostępu do serwera Synology DS415play z Internetu. Kreator EZ-Internet prowadzi użytkownika przez wszystkie ustawienia sieci, w tym zapory sieciowej, przekierowywania portów, połączenia PPPoE i rejestracji DDNS. Wielozadaniowy interfejs WWW systemu DSM umożliwia uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie w przeglądarce na jednej karcie oraz natychmiastowe ich przełączanie. Synology Hybrid RAID umożliwia optymalne wykorzystanie dysku twardego i ochronę pamięci masowej dzięki nadmiarowości danych.

Działa z systemem Synology DiskStation Manager (DSM)
Synology DiskStation Manager (DSM) to system operacyjny dostępny w przeglądarce internetowej, który oferuje usługę chmury prywatnej. System ten ułatwia użytkownikom życie na co dzień. Wbudowane Centrum pakietów umożliwia pobieranie i instalację pakietów opracowanych specjalnie pod kątem potrzeb użytkowników. Wszystkie czynności można wykonać zaledwie kilkoma kliknięciami. Za pomocą prostego interfejsu można przy minimalnym nakładzie pracy uzyskać i skonfigurować miejsce w pamięci masowej. Zapewnia on pełną kontrolę nad chmurą osobistą i daje do niej dostęp z dowolnego miejsca. System Synology DSM zwiększa efektywność pracy i pozwala lepiej wykorzystać zalety cyfrowych materiałów bez zbędnego wysiłku.

Energooszczędna, cicha konstrukcja zapewniająca chłodzenie
Serwer Synology DS415play został zaprojektowany i skonstruowany ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. Zawiera on dwa wentylatory 92 x 92 mm i pomysłowo opracowany system obiegu powietrza zapewniający niską temperaturę podczas pracy w trybie 24/7, a dzięki tłumiącej hałas konstrukcji jest naprawdę cichy w porównaniu z rozwiązaniami PC. Hibernacja dysków twardych umożliwia dodatkową redukcję zużycia energii, a tym samym także kosztów eksploatacji. Wszystkie produkty firmy Synology są wytwarzane z części zgodnych z dyrektywą RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do ponownego przetworzenia. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne i nieustannie redukuje niekorzystny wpływ ekologiczny wytwarzanych przez siebie produktów.

DANE TECHNICZNE

Procesor CPU: Intel Atom Dual Core 1,6 GHz
Koprocesor zmiennoprzecinkowy: Tak
Pamięć: 1 GB DDR3
Wewnętrzny dysk HDD/SSD: 4 x 3,5” lub 2,5” SATA(II) (dyski twarde nie wchodzą w skład zestawu)
Maksymalna pojemność wewnętrzna: 24 TB (4 dyski twarde 6 TB; rzeczywista pojemność może być inna, w zależności od typów wolumenów)
Gniazda zewnętrzne: USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 3
Wymiary (WxSxG) (mm): 165 x 203 x 233,2
Waga: 2,03 kg
LAN: Gigabit x 1
Funkcja Wake on LAN/WAN: Tak
Obsługa sieci bezprzewodowej (urządzeniezewnętrzne): Tak
Napięcie wejściowe zasilania prądem przemiennym: 100 V–240 V
Częstotliwość zasilania: 50/60 Hz, jednofazowo
Temperatura pracy: Od 5°C do 35°C (od 40°F do 95°F)
Temperatura przechowywania: Od -20˚C do 60˚C (od -5˚F do 140˚F)
Wilgotność względna: Od 5% do 95%
Zawartość opakowania: Jednostka główna DS415play, informacja powitalna, pakiet akcesoriów, kabel zasilający, zasilacz, kabel LAN RJ-45
Akcesoria opcjonalne: Pilot, pakiet licencji kamery
Gwarancja: 2 lata

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Kod 632171
Producent Synology
Kod producenta DS415PLAY
EAN 4711174721504
Strona www http://www.synology.com.pl
Recenzje